2020 Yılı Faaliyet raporu

BSM Malatya
0

MALATYA BAĞIMLILIKLA SİVİL MÜCADELE DERNEĞİ

(2020 YILI FAALİYET RAPORU)

İçişleri Bakanlığı tarafından "Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı 2018-2023” Bakanlığımızca (Dernekler Dairesi Başkanlığı) uyuşturucuyla mücadele alanında faaliyet gösteren derneklerin kurulmasının teşvik edilmesi ve bu alanda kurulacak derneklerin uyuşturucuyla mücadelede etkin rol almasının sağlanması ve bu kapsamda her ilde en az bir tane olmak üzere 81 ilde uyuşturucuyla mücadele alanında faaliyet gösteren dernek kurulmasının teşvik edilmesi kapsamında, Derneğimiz 31.12.2018 tarihinde Malatya’da faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

Derneğimiz Narkotik Şube Müdürlüğünden uyuşturucu ile mücadele ile ilgili eğitim almıştır.

Derneğimiz yönetim kurulu toplantısında yapmış olduğu değerlendirmede ailelerin bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Bağımlılıkla Mücadelede Ailenin Önemi” konulu eğitim seminerleri ile eğitim faaliyetlerine başlamıştır.

Derneğimiz kurucuları Malatya’da faaliyet gösteren STK’larda görev alan kişilerden oluşmakla birlikte, konu ile ilgili eğitim alanında konusunda uzman görevlileri bünyesinde barındırmaktadır.

Derneğimiz amacı doğrultusunda “ Bağımlıkla Mücadelede Ailenin Önemi “ konulu eğitim seminerlerine başlamıştır.

İl Afet Acil ve Durum Müdürlüğünde Arama Kurtarma Teknisyeni olarak görev yapan, derneğimizin başkan yardımcısı olan aynı zamanda aldığı eğitimler ile kendisini sosyoloji ve birçok farklı alanda yetiştiren Bülent ÖZDEMİR Sosyolog ve Eğitimci kimliği ile bağımlılık konusunda derneğimize katkı sunmaktadır.

Malatya Müftülüğü Yeşilyurt İlçe Müftülüğüne bağlı Melekbaba Özgürtepe Camii İmam Hatibi Bilal ÇELİK eğitimci olup gönüllü olarak derneğimize dışarıdan destek vermektedir.

Murat GÖNCÜ derneğimizin üyesi olup, eğitimci olan hocamız, AÖF İlahiyat Fakültesi öğrencisi olup, sahadaki tecrübeleri ve bağımlılık konusunda eğitimlerimize destek vermektedir.

Bu kapsamda;

17.01.2020 Tandoğan Gençlik Merkezi erkeklere yönelik, 14.02.2020 Yeşilyurt Belediyesi Yeşilyurt Kent Konseyi Aile Okulu Projesi (ikinci kez), 27.02.2020 Merve Karadağ ŞAHİN’in hazırlayıp sunduğu Güne Başlarken Sabah Kuşağı Programı (Vuslat Tv Canlı Yayını), 29.02.2020 ve 01.03.2020 tarihlerinde Boğaziçi Yağız Eğitim Kurumları öğrenci velilerine yönelik, 05.03.2020 Malatya Kadın ve Aile Platformu eğitimcilerine yönelik eğitici eğitimi,  08.07.2020 Çilesiz Mahallesi Fahri Kayahan Bulvarı Bahçesaray 2 Evleri Site sakinlerine yönelik, “Bağımlılıkla Mücadelede Ailenin Önemi” konulu eğitimler verilmiştir.

 

İhsan ERCAN

Malatya Bağımlılıkla Sivil Mücadele Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı